Müdür Mesajı

 

 

 

 

 

Sevgili Öğrenciler,

Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Ankara’nın ve ülkemizin köklü eğitim kurumlarından biri olan Ankara Üniversitesi’nin Ayaş Meslek Yüksekokulu internet sayfasına hoş geldiniz.

Meslek Yüksekokulları,  çağdaş uygarlığın gerektirdiği her türlü donanıma sahip, kendi alanındaki yeniliklere uyum sağlayabilen, toplumun artan bilgi gereksinimini karşılayabilen, iş dünyasının taleplerine cevap verebilen, onların istediği doğrultuda bilgi ve beceri sahibi, yetenekli ve girişimci elemanlar yetiştirmek amacında olan eğitim kurumlarıdır.

Günümüzün hızla değişen rekabet koşulları, nitelikli iş gücüne olan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır. Eğitimlerini tamamlayarak çalışma hayatına girecek gençleri, iş yaşamının gerekleri ve çağın koşullarına uygun donanımla mezun edebilmek, temel hedefimizdir.

Bu hedefi gerçekleştirebilmek adına, Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksekokulu nitelikli iş gücünü yetiştirmek ve okulumuz bünyesindeki tüm kaynakları harekete geçirmek üzere, büyük bir hızla, çalışmalarına devam etmektedir.

Cumhuriyet’in ilk üniversitesi olan Ankara Üniversitesi çatısı altında Ayaş Meslek Yüksekokulu bünyesinde; Meslek Yüksekokulu müdürü olarak şahsım, akademik ve idari personelimizin sizlerin amaç ve düşüncelerinizi gerçekleştirebilmeniz doğrultusunda üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Bu sorumluluk duygusundan hareketle, sizlerin mesleki ve sosyal yönden gelişiminizi sağlamak, dolayısıyla ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak en büyük idealimizdir.

Sevgi ve başarı dileklerimle,

Doç. Dr. Mutlu YILMAZ

Tanıtım

Okulumuz Ankara İli Ayaş İlçesidedir. Ayaş, Ankara şehrinin batısında yer almaktadır. Çok eski dönemlerden beri yerleşim yeri olarak farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Ayaş’ta; Türk’lerin Anadoluya geldiği döneme kadar  Hititler, Frigyalılar, Galatlar ve Romalılar farklı dönemlerde egemen olmuşlardır.

Ankara merkeze yaklaşık 59 kilometre uzaklıkta olan Ayaş, Ankara’nın merkez ilçesi Sincan’a 30 kilometre uzaklıktadır. Bu yakınlıktan ötürü ulaşım problemi söz konusu olmamaktadır. Gerek Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri gerekse özel otobüslerle gün içinde hemen hemen her saatte Ayaş ile Ankara arasında seyahat etmek mümkündür.

2017 yılı TÜİK verilerine göre 12.289 kişinin yaşadığı Ayaş’ta; devlet hastanesi ve fizik tedavi ve rehabilatasyon merkezi mevcuttur. Termal tesisleri ile ünlü ilçede farklı büyüklükte oteller yılın 12 ayı hizmet vermektedir. İlçede devlet ve özel sektöre ait bankalar mevcuttur. Ayaş’ın; Yenikent, Sincan ve Eryaman gibi ulaşımı kolay olan metropol semtlere yakın olması, öğrencilerin bu noktalarda konaklamalarını da kolaylaştırmaktadır.

Ankara Üniversitesi ile Ayaş Belediyesi arasında imzalanan protokolle beraber ilk etapta, kendisine tahsis edilen bir binada hizmet verecek olan yüksekokulumuz üniversitemizin benimsediği modern eğitim ilkelerine bağlı olarak yeni baştan tefriş edilmiştir. Geniş ve aydınlık sınıfların yanısıra bir konferans salonu yapılmış ve bütün sınıflar ile birlikte bu salon da projeksiyon cihazı ile donatılmıştır. Binamız Ayaş’a hakim bir tepede ve ağaçlarla çevrili olduğu için temiz havası ve eşsiz manzarası ile ön plana çıkmaktadır.