Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksekokulu (MYO) düzenlenen törenle hizmete girdi. Ayaş MYO’nun eğitime başlaması ve akademik yıl açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş, Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Belediye Başkan Vekili Burhan Demirbaş, Ayaş MYO Müdürü Doç.Dr. Mutlu Yılmaz, Ayaş’ta bulunan mülki amirler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda Ayaşlı katıldı.

Açılış konuşmasını, Ayaş MYO Müdürü Doç.Dr. Mutlu Yılmaz yaparken, ardından bir konuşma yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş, “Bugün çok heyecanlıyız. Kaymakamımızın, belediye başkanımızın ve derneğimizin desteğiyle bugünlere geldik. Bu okulumuz Ayaşımıza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Ankara Üniversitesi’nin Ankara ruhu ile açıldığını anımsatan İbiş, “Atatürk üniversitemizi kurarken, misyonunu da yüklemiş. O misyon cumuhuriyetle, demokrasiyle, Türk milletiyle özdeşleşen misyodur” diye konuştu.

Eski TBMM Başkanı Çiçek’de eğitim kurumunun ilçeye, öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Ayaş’ın bunu hak ettiğini dile getiren Çiçek, “Bilim hayatımızda, söz sahibi, şöhret sahibi, kariyer sahibi pek çok insan Ankara Üniversitesi mezunudur. Devlet ve siyaset hayatımızda, toplum hayatımızda önemli başarıları olan ve bu ilçeyi bu noktaya getiren, gece gündüz demeden çalışan pek çok insan eğitimini, feyzini Ankara Üniversitesi’nden almıştır. Bu yüksekokulun Ankara Üniversitesi tarafından açılmış olması ayrı bir teşekkürü hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Halk Oyunları ekibi birer gösteri yaparken daha sonra hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. MYO’nun Ayaş’a kazandırılmasında emeği geçenlere de plaketleri takdim edildi.

Bu yıl 18 Eylül’de eğitime başlayan Ankara Üniversitesi Ayaş MYO’nda Sosyal Güvenlik Önlisans Programına 31 öğrenci kayıt yaptırdı ve eğitime başladı. Yüksekokulda önümüzdeki yıl Coğrafi Bilgi Sistemleri Önlisans Programı açılacak. Üniversite yetkilileri, gerekli olan diğer programların da açılabilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydettiler.

Haber Kaynağı: http://www.flasgazetesi.com.tr/haber-ayas-meslek-yuksekokulu-torenle-hizmete-acildi-19362.html